Fishing Action 2008

Tak jako každým rokem i letos 19.1.2008 jste mohli potkat početnější skupinu lidí kolem Carp Devil baits v sobotu dopoledne v Hornickém domě ve Zbýšově u Brna. Byly tady u příležitosti společenské a hlavně rybářské události. Cílem této akce je seznámit širokou rybářskou veřejnost s produkty známých českých, ale i zahraničních firem, které jsou zároveň novinkami. V tomto roce byla akce poprvé i prodejní. To určitě v tomto pro rybáře chudém období způsobilo zaujetí a chuť si něco pořídit na nastávající sezonu. I proto byla oproti loňsku o dost větší návštěvnost - téměř jednou tolik a to znamenalo bezmála 180 návštěvníků. Nemalou měrou k tomu přispěly i nové firmy, které se účastnili. Byly mezi nimi fa Carpion - pan Mikerásek, fa DOC – pan Jeřábek, fa Tandem baits – pan Bebčák a fa ROB stojany – pan Kouřil.

Hlavního přivítacího slova se ujal výborný člověk a rybář, majitel místních Rybářských potřeb Zbýšov a pořadatel, který měl na starosti všechny věci kolem dokola – pan Libor Slanina. Poté přišla řeč na projekci fotek z Carp Maraton Tovačov 2007 v podání ředitele závodu pana Petra Tydlačky a člena vítězného týmu pana Marka Kvaltína, tedy mě. Povídání se vcelku protáhlo a bylo zodpovězeno mnoho zajímavých otázek z prostředí závodu. Chvílemi to připadalo jako bychom byly v místě dění…

Na řadu přišel pan Fiala a seznámení s novými výrobky. Bylo jich opravdu mnoho. Kuličkové pelety, boilies No Fear, soft boilies, nové boilie mixe, aminoliquidy, aminosirupy, tekuté potravy, attract boilies, devil powder, method mixe apod. U zajímavého povídání jsem mu byl opět nápomocen. Během těchto okamžiků běžel na plátně film ze společných výprav mého parťáka Martina Mrázka a mě samotného z našich, ale i slovenských vod . Dle ohlasů od rybářů se bylo opravdu na co koukat.

Návštěvníci jakoby dostali impuls a vrhli se k vystavovatelům. Já se pro změnu s mikrofonem v ruce a pomocníkem Martinem chopil ukázky, jakými způsoby a prostředky se dají vylepšit pelety. Neopoměl jsem podotknout taky prodejní akce Carp Devil Baits, které máme na tento rok připraveny. Byly to především akce na mražené boilies 4+1 zdarma, akce na pelety, kdy v podstatě při koupi 5kg máte opět téměř kilo zadarmo, nebo zdarma balení lososového oleje v jakémkoliv množství 2,5kg a 5kg pelet aj. Během tohoto prodejního programu jsme měli možnost podiskutovat s mnohými známými, ale i novými zákazníky. Zhruba po dvanácté hodině polední přišel na řadu znovu pan Slanina a s ním vyhlašování soutěží. Jednou z nich byla soutěž, kterou pořádaly jeho ryb. potřeby. Ceny byly velmi hodnotné (bivak, spací pytel, 2ks kaprových prutů) a návštěvníci byly v očekávání zda-li to nebudou právě oni kdo vyhrají.

Následující soutěž byla ta do které věnovali ceny pro změnu vystavovatelé a bylo jich opravdu spoustu. Po rozdání cen nastal volný program a probíhali mezi rybáři další a další diskuze.

Čas vymezený k této příjemné události utekl zatraceně rychle. Musím říct, že akce tohoto druhu mají příznivý význam pro rybáře. Mají možnost rozsáhlé komunikace s výrobci návnad a nástrah, ale i jinými firmami v rybářském odvětví, možnost dozvědět se spousty nových informací ohledně ryb a úlovků, porovnat své úspěchy s ostatními rybáři apod. A v tomto období kdy se k vodě často nedostáváme je to bezesporu vítaným přínosem jak se aspoň na chvíli myšlenkami dostat „mezi své lidi“ a na ryby.

Za rok nashledanou.

Marek Kvaltín

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení